Asgari ücrete zam yapılacak mı? AKP kararını verdi | Son dakika emekli ve asgari ücret haberleri


Odatv’nin edindiği bilgilere göre, en düşük emekli aylığının 12 bin üzerinde olacak şekilde bir çalışma gündeme alındı. Bu konuda, yapılacak son değerlendirmeden sonra, en düşük emekli aylıklarının artırılmasına ilişkin düzenleme ya torba yasalardan birine eklenecek, ya da ayrı bir teklif olarak gündeme getirilecek. AKP kaynakları ayrıca, maaş artışlarına ilişkin düzenlemenin emekli aylıkları ödeme dönemine yetiştirmek istediklerini ifade etti.

PEKİ YA ASGARİ ÜCRET NE OLACAK

Öte yandan memur ve emekli maaşlarına yapılan zam ve düzenlemelerin ardından asgari ücret konusu bir kez daha gündeme geldi. Geçen günlerde de sıklıkla tartışma konusu olan asgari ücret zammı ile ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan son yaptığı açıklamada ‘Asgari ücrete zam olacak mı’ sorusuna, “Defalarca söyledik, zam olmayacak” yanıtını vermişti.

SENDİKALAR BASTIRDI, AKP KARARLI

Dün ise DİSK, TÜRK-İŞ ve HAK-İŞ asgari ücrete ve yaşam koşullarına yönelik ortak açıklama yaptı. Açıklamaların ardından konfederasyonların ortak manifestosu yayınlandı. Grev kartını ısrarla oynamayan TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay’ın “Üzerimize ne düşüyorsa noksansız yapmak zorundayız.” çıkışı dikkat çekti.

ODATV ÖĞRENDİ: ASGARİ ÜCRETE ZAM YOK

Ancak Odatv’nin yine AKP kaynaklarından edindiği bilgiye göre asgari ücrette zam olmayacağı belirtildi.

Talha Özmen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x