Nihat Kahveci “Orda kesin olmalı” diyerek açıkladı! Hakan’ın yanında…

A Milli Takım’ın özel maçta Avusturya’ya 6-1 kaybettiği mücadeleyi ünlü yorumcu Nihat Kahveci değerlendirdi. 

Mücadele için NutSpor’da kanalında çarpıcı değerlendirmeler yapan ünlü yorumcu Nihat Kahveci, İsmail Yüksek’e de ayrı parantez açtı.

Nihat Kahveci’nin değerlendirmeleri şöyle:

“Milli takım formasını giydin mi halı sahada da oynasak 6 tane gol yedin mi sıkıntı. EURO 2024’te kritik maç Çekya maçı olacak. Onları kesin yenmemiz lazım. İyi oynadığında, şampiyonluk sezonunda Buffon diyorduk. Uğurcan şu an ‘Buf’. Şu kadroda Mert oynar kalede. 2-1’den sonra dağılınmaz Portekiz ilk 15 dakikada gol attığında dağılacak mıyız?

İlk 44 dakikadaki Arda’ya hiçbir şey demem yine gözümüzün pasını sildi. Bugün üzerinden o yüksek beklentiyi karşıladı diyemem.”

“HAKAN’IN YANINDA İSMAİL YÜKSEK OYNAR”

“Biz yüreğimizi, o amatör ruhu koymadık mı %40’ımız yok. Önce onu koyacağız sonra kalite gelir. Benim orta saham ki Avrupa Şampiyonası’nda büyük ihtimal o olacak. Hakan Çalhanoğlu’nun yanında İsmail Yüksek oynar. Bugün yine gördük.

Orkun da olsun Salih Özcan da olsun bence iyi bir İsmail Yüksek ki ona özellikle orayı kapatma rolü; oyun kuruculuk, ön tarafa dribling, son pası at rolü değil. Kapatma rolünü verdiğinde nasıl o Hırvat orta sahayı mahvetti.  İsmail Yüksek orada kesin olmalı, olacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x